Які нюанси найчастіше зустрічаються у ванних кімнатах після ремонту, розповіла дизайнерка інтер'єру Вікторія Морозова.

Цікаво Як не перетворити ремонт на пекло: 5 пунктів, які краще врахувати

Які помилки зустрічаються під час ремонту санвузла

 1. Відсутність відсіків для зберігання. За словами дизайнерки інтер'єру, у ванній кімнаті незалежно від її площі необхідно передбачити ніші або відсіки для зберігання побутової хімії тощо.
 2. Невірний розрахунок матеріалів. Цей пункт стосується плитки. Якщо купувати її в різний час, можуть бути відмінності.
  Поганий доступ до комунікацій. Досить часто труби, які розташовані у кутку санвузла, замуровують. Якщо знадобиться ремонт або заміна труби, доведеться все розкривати.
 3. Демонтаж сушки для рушників. У такій ситуації у ванній з'являється зайва вологість і навіть грибки. Важливо все ж, щоб рушникосушарка була – вона опалює санвузол.
 4. Відсутність природної вентиляції. Якщо у ванній кімнаті немає вікна, слід залишити під дверима невелику щілину, "щоб у вологому приміщенні не накопичувався конденсат".

У ванній обов'язково потрібна рушникосушарка / Фото dizainexpert

Читайте також Найпоширеніші помилки на кухні: дизайнерка інтер'єру назвала ТОП-5

 1. Економія на швах і стиках. За словами фахівців, таку економію не можна назвати доцільною. Це пов'язано з тим, що "герметики займають не більше 1-3% загальної витрати на ремонт санвузла. Зате заміна зіпсованих від води меблів або ремонт оздоблення у разі виникнення цвілі відчутно позначаться на бюджеті".
 2. Невірний розрахунок монтажу сантехніки. Щоб правильно виміряти висоту монтажу, це потрібно робити після стяжки і прокладки труб – щодо чистової підлоги.
 3. Укладання плитки від кута. Такий варіант допускається лише у тому разі, якщо ви точно знаєте, що поміститься ціле число плиток.
 4. Неправильне свердління керамограніта. Якщо неправильно робити свердління отворів під гачки або полиці у керамограните – він може тріснути.
 5. Розмішування затирки дрилем. Дизайнерка інтер'єру уточнила, що "суміш для плиткової затирки потрібно замішувати вручну". Тільки так вона вийде однорідною.