Про це розповів голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк. З його словами, архітектор зазначив, що Ірпінь – одне з найкращих міст України для запуску урбаністичних проєктів.

До теми Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

Мацура обіцяє підкреслити особливості Ірпеня

Мацура відвідав Ірпінь, де зустрівся з міським головою Олександром Маркушиним. Вони обговорили відновлення інфраструктури міста та домовилися про співпрацю. Мацура поділився власним баченням сучасного містобудування та першим враженням від міста Ірпінь.

Я був в 10 містах України. Це найкраще місто, яке я бачив. Для нас, для урбаністів, Ірпінь – це місто мрії. Я зрозумів, чому молоді сім’ї переїжджають сюди,
– зазначив архітектор.

Результатом зустрічі стала домовленість про співпрацю. Згодом Хірокі Мацура зможе презентувати керівництву міста мастер-план Ірпеня, в якому будуть враховані особливості ландшафту міста.

Нагадаємо, 6 червня всесвітньо відомий урбаніст із Нідерландів Рене Сангерс та японський архітектор Хірокі Мацура завітали в Ірпінь в рамках проєкту з відбудови міста. Останній зазначив, що відчуває жах, коли дивиться на понівечені росіянами будинки. Зараз, за його словами, єдине про що тут можна думати – це нові ідеї, які допоможуть відновити місто.

Більше В Ірпені та Бучі розпродають нерухомість: за скільки можна купити квартиру у передмісті Києва

Водночас Михайло Сапон, начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради додав, що разом з Офісом Президента вони дійшли до розуміння, що в Ірпені слід створити меморіальний комплекс, щоб усі пам’ятали жахи, які відбувалися на Київщині.

Хірокі Мацура: довідка

  • Хірокі Мацура – архітектор і урбаніст японського походження, який живе в Нідерландах, засновник архітектурного та містобудівного бюро MADMA urbanism+landscape та MASA architects.
  • Він неодноразово бував в Україні. Зокрема, виступав як експерт на івентах Харківської школи архітектури та був членом журі українських архітектурних конкурсів.
  • У роботі комбінує східні практики із голландським прагматизмом. Таке поєднання допомагає створити інноваційні архітектурні проєкти.