Редакція 24 каналу поцікавилася у Корпорації Нерухомості РІЕЛ, які райони Києва є найкращими для проживання та мають непогану перспективу розвитку.

Цікаво Скільки коштують новобудови у Києві: порівняння цін за класом та площею

Які параметри стали визначальними у створенні рейтингу

Під час складання рейтингу, девелопер виділив кілька основних параметрів:

 1. Транспортна розв'язка, громадський транспорт, наявність паркувальних місць. Це особливо важливо для покупців, які не мають власного автомобіля.
 2. Соціальна, торгово-розважальна інфраструктура. Остання зазвичай більш розвинена в центральних районах міста, соціальна – в спальних.
 3. Екологічна ситуація. Наявність довкола підприємств, автомобільних доріг та/або сміттєзвалищ автоматично робить ситуацію несприятливою.
 4. Безпека. На цей параметр впливає як рівень злочинності, так і якість роботи правоохоронних органів.
 5. Вартість житла.
 6. Культура. Кількість культурних заходів є доволі важливим моментом у виборі району для багатьох людей, особливо для молоді.
 7. Кількість людей на один квадратний кілометр. Густонаселені райони погані тим, що тут із більшою ймовірністю виникають затори, а на касах у супермаркетах утворюються черги.
 8. Житловий фонд. Цей параметр – про стан будинків району. Наприклад, у Києві є райони із дуже застарілим житловим фондом, тому будинки мають не найкращий вигляд.

Варто наголосити, що рейтинг престижу районів Києва може не враховувати комфорту проживання для конкретної людини, оскільки уподобання та спосіб життя у всіх різні,
– зазначає девелопер.

Солом'янський район

ЖК Ok'Land; від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Шукаючи тихий, безпечний і спокійний район, у якому багато місць для прогулянок, варто звернути увагу на Солом'янський. Його окрасою є велика кількість зелених насаджень, які займають 13% його території.

Основні переваги тутешнього життя:

 • хороша екологічна ситуація та величезна кількість місць для прогулянок чи занять спортом;
 • багато сучасних новобудов, серед яких й ЖК Ok'Land;
 • розвинена соціальна інфраструктура з великою кількістю шкіл, дитячих садків, поліклінік, лікарень, магазинів, аптек;
 • розгалужена транспортна розв'язка і наявність чотирьох станцій метро в цьому районі;
 • невисока вартість житлової нерухомості.

Район також має свої недоліки, серед основних багато місцевих жителів називають проблеми з торговими центрами.

Печерський район

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Безумовно, це найелітніший, найдорожчий і найвідоміший район Києва, розташований в історичному центрі столиці. Тут зосереджена величезна кількість пам'яток, крім того, – немає проблем із безпекою, а навколо сконцентровано безліч парків.

В Печерському районі велика кількість закладів громадського харчування, торгових центрів, бутиків, кінотеатрів, театрів і музеїв. Також є багато станцій метро. Причому особливість розташування цих станцій така, що до всіх можна дійти пішки від вибраного вами житлового комплексу, зокрема й ЖК Nordica Residence.

Читайте Інновації на ринку нерухомості: як базові норми співіснують з новими технологіями

Шевченківський район

Розглядаючи кращі райони Києва, не можна не згадати про Шевченківський район. Він є лідером за кількістю шкіл, дитячих садків і станцій метро. А в архітектурі району органічно поєдналися старовина та сучасність.

ЖК "Львівська Площа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Більш ніж 20% території району займають парки та зелені насадження. Тут розташовані супермаркети, багато культурних пам'яток, місць історичного значення та цікава архітектура. До того ж з району легко добиратися до будь-якої іншої частини Києва.

Район також має свої недоліки. Через велику кількість зелених насаджень місцевим жителям дуже бракує парковок і гаражів. Ще один мінус – постійні затори на проспекті Перемоги й однойменній площі, що ускладнює поїздки на роботу вранці та додому ввечері.

Дарницький район

Комфортним для проживання район робить наявність кількох ландшафтних парків і озер із пляжами, ретельно пропрацьована торгова, розважальна та соціальна інфраструктура, відсутність проблем із заторами та паркувальними місцями, розвинена транспортна мережа та 7 станцій метро.

ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Район постійно розвивається, це підтверджує велика кількість новобудов. Відповідно з'являється все більше привабливих пропозицій як на вторинному, так і на первинному ринку нерухомості.

Водночас Дарниця вважається одним із найдешевших місць для купівлі житла, який поступається лише Святошинському і Деснянському районам. Однак, зауважують у Корпорації Нерухомості РІЕЛ, ціни на дарницьку нерухомість активно зростають. Це пов'язано насамперед із його постійним розвитком. Тому можна передбачити, що невдовзі район вийде із переліку найдешевших.