Щоб допомогти українцям підготуватися до опалювального сезону, Мінрегіон розпочав комунікаційну кампанію "Готуймося", спрямовану на спонукання громадян активно індивідуально готуватися до опалювального сезону.

Читайте також Новобудови чи вторинне житло: куди безпечніше вкласти кошти під час війни

Як зазначив Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, до опалювального сезону повинні готуватись всі разом: державна влада, місцева влада та кожен громадянин. Тож нова кампанія – один із кроків до того аби проінформувати населення щодо кроків, які вони можуть здійснити самостійно.

Як підготуватися до опалювального сезону

  • Зменште тепловтрати. Проведіть профілактику металопластикових вікон, ущільніть вікна та двері. Крім того, визначте одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації.
  • Підготуйте батареї. Відсуньте меблі від батарей, зберіть штори, зніміть декоративні панелі, наклейте тепловідбивний екран на стіну за батареями.
  • Розгляньте можливість встановлення додаткових джерел тепла, до прикладу, твердопаливного котла. Підготуйте пічне опалення, якщо є.
  • Об'єднайте домогосподарства. Підготуйте план, домовтеся з родичами, сусідами, друзями про спільні дії на випадок надзвичайної ситуації.

Власникам приватних будинків радять запастися твердим паливом, електрогенератором та пальним для нього. Закупіть запас палива: палети, вугілля, дрова тощо; самостійно або разом з сусідами купіть електрогенератор та пальне для нього.

Як підготувати будинок до опалювального сезону

Як підготувати будинок до опалювального сезону / Фото Мінрегіон

Столичні тепловики радять, яку підготовку до холодного періоду можливо і бажано провести зараз:

  • Подбайте про утеплення дверей, бо через них квартира може втрачати до 15% тепла.
  • Часто тепло втрачається через шпарини між коробом і стіною. За допомогою монтажної піни їх легко позбутись.
  • Полотно дверей має щільно прилягати до короба. Огляньте фурнітуру та якщо треба, замініть кріплення — саморізи, петлі тощо.
  • Щоб усунути протяги, проклейте поверхню дверей, що прилягає до короба, ущільнювачем. Це може бути ізолон – матеріал на клейкій основі. Він добре витримує перепади температур та підвищену вологість. Ізолон можна використовувати з внутрішнього і зовнішнього боку дверей.
  • Якщо двері металеві, то їх полотно можна утеплити зсередини мінеральною ватою, полістиролом або іншим теплоізолюючим матеріалом.
  • А ще перевірте, чи щільно закриваються балконні та міжкімнатні двері. Вони теж повинні добре зберігати тепло в приміщенні. Тому, в разі необхідності, утепліть і їх.

Як підготувати квартиру до опалювального сезону

Як підготувати квартиру до опалювального сезону / Фото Мінрегіон