На щастя, випадки шахрайських оголошень порідшали та не перевищують 0,02% від усіх активних пропозицій, каже лідерка команди з якості контенту в OLX Нерухомість Юлія Ковбаса. Та це не означає, що аферисти не працюють, тож варто знати, як винайняти житло без ризиків. Експертка розповіла про головні критерії безпечної оренди, передає 24 Канал.

Зверніть увагу Будівництво буде локомотивом розвитку, – девелопер про перспективи українського ринку житла

Що потрібно пам'ятати під час оренди житла

Найважливіше – це перевірка документів власника та житла. Документи потрібні для ідентифікації орендодавця та підтвердження його особистих даних й того, що він дійсно має право на житло, яке здає в оренду. Якщо вам відмовляються їх показувати або обіцяють надіслати пізніше – з такими орендарями краще не мати справу.

Перед підписанням договору оренди нерухомості власник має надати:

  • документ, що підтверджує право власності (це може бути копія договору купівлі-продажу або свідоцтва про право власності);
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу власника;
  • технічний паспорт нерухомості.

Друге у списку важливості: житло необхідно оглянути особисто, щоб переконатись, що фото, відео чи опис, які ви бачили в оголошенні, відповідають дійсності.

По-третє, будьте обережні з передоплатою, особливо з терміновою. Ніколи не сплачуйте оренду до того, як побачите нерухомість особисто і не підпишете договір.

До речі, уважно читайте договір. Він має бути складений відповідно до чинного законодавства та мати всі важливі деталі та умови угоди. Договір має бути зрозумілим для обох сторін. У випадку якщо у вас виникають певні сумніви, краще звернутись до юриста або фахівця з нерухомості.

І наостанок: будьте обережні з надто дешевою орендою. Вигідні пропозиції справді є на ринку нерухомості, але ціни, які пропонують, не значно нижчі за ринкові.