Експерти OLX Нерухомість провели опитування серед користувачів платформи щодо того, чи змінилися в них критерії пошуку житла через ймовірну загрозу блекаутів. 24 Канал розповідає про результати.

Зверніть увагу Іпотека для українських захисників: що потрібно знати перед оформленням

Блекаути можливі – це впливає на вибір житла

Головне питання полягає в тому, чи змінились вимоги українців до орендованого житла через ймовірну загрозу повторення блекаутів. Відповіді користувачів розділились майже порівну. 38% опитаних відповіли, що вимоги змінились і наразі вони шукають житло, в якому буде комфортніше під час відключення світла. 39% користувачі відповіли, що вимоги щодо орендованого житла залишились незмінні.

Нерухомість Аналітика ринкуЯк можливі блекаути впливають на вибір житла для оренди / Фото OLX

Найважливішим критерієм під час пошуку житла залишається його вартість – за це проголосували 83% респондентів. Ще до важливих критеріїв українці віднесли: стан квартири чи ремонту, наявність необхідної техніки (56%), район міста (50%), поверх на якому розташоване житло (44%) та розвиненість інфраструктури (39%).

Через можливі блекаути важливими є такі критерії: наявність газової плити у квартирі та опалення (38%), відстань до найближчого сховища (20%), наявність у квартирі чи будинку кімнати з “правилом двох стін” (26%), можливість використання у житлі генератора (15%).

Окрім того, 36% опитаних розглядають варіант оренди житла за містом як безпечніший та комфортніший. Ще 29% респондентів зазначили, що допускають можливість оренди нового житла на період найближчих 4 – 6 місяців.