Розповідаємо наскільки зросла оренда, а також скільки доведеться заплатити за квартири різної площі. Детальніше – у матеріалі.
Читайте також Відомий девелопер назвав плюси та мінуси законопроєкту про гарантування прав на нерухомість
Згідно з даними "Будпорталу", ціни не лише повернулися до докризових, а подекуди навіть перевищили їх. Відтак спровокований локдауном спад, зупинився у 2021 році. Як стверджують аналітики, новий цикл зростання викликаний початком ділового сезону та поверненням до офлайн-навчання студентів, які винаймають житло у великих містах.
Ріст цін на орендоване житло: скільки доведеться платити
Ринок довгострокової оренди житлової нерухомості вийшов з коронакризи. Про це свідчить зростання апетиту з боку орендодавців.
За даними порталу оголошень, за січень – вересень 2021 року середня місячна вартість оренди однокімнатної квартири в Києві зросла на 8% до 426 доларів (11,3 тисячі гривень), двокімнатної – на 16% до 552 доларів (14,67 тисячі гривень).
Як розподілився попит в залежності від площі
Однокімнатні квартири
Ринок довгострокової оренди житлової нерухомості вийшов з коронакризи / Фото "Економічна правда"
Однокімнатні квартири найбільш популярні і серед орендодавців (47% пропозиції), і серед орендарів (45% попиту). Ціни на них коливаються від 392 доларів (10,4 тисячі гривень) у січні до максимальних 453 доларів (12 тисячі гривень) у травні.
Загалом, середні ціни на оренду однокімнатної квартири у Києві станом на осінь 2021 року перевищують ті, які були в докризовому 2019 році. Винятки – січень, липень та вересень.
Двокімнатні квартири
Ринок довгострокової оренди житлової нерухомості вийшов з коронакризи / Фото "Економічна правда"
Житло більшої площі є менш популярним. Проте ціни на нього у 2021 році зростають 4 місяці поспіль. З червня по вересень середній цінник піднявся на 8%. Власники такої нерухомості хотіли за неї 552 доларів (14,67 тисячі гривень).
Ціни на двокімнатні квартири теж піднялися. Приміром, у травні 2021 року цінник на них зріс на 17% у порівнянні з 2020 роком.
Експерти додають, що нинішній ріст – лише відновлення цін до справедливого рівня на тлі росту економіки, збільшення доходів населення і подорожчання нерухомості.