Власники часто роблять помилки під час облаштування та оформлення квартир. Про найпоширеніші з них розповіла дизайнерка інтер'єру Анна Петайкіна.

Цікаво Де розмістити диван у маленькій кухні-вітальні: 3 кращих варіанти

Сьогодні обговоримо помилки у плануванні та облаштуванні маленьких квартир,
– зазначила Петайкіна.

Поширені помилки у компактних квартирах

Місце для зберігання

За словами дизайнерки інтер'єру, є дві "біди" – недостатньо місць для зберігання чи перебір із шафами. Перед тим як замовляти меблі, продумайте у голові всі предмети (гардеробну, шафи, бібліотеку, полиці).

Габарити меблів

Пам'ятайте, що у маленькій квартирі важливі пропорції меблів. Наприклад, великий диван піде на користь маленькій вітальні.

Багато речей

Якщо квартира скромних розмірів, її потрібно звільнити від зайвого. Непотрібна техніка, сувеніри та посуд – приберіть непотрібне.

Не захаращуйте житло зайвими предметами та речами / Фото pinterest

Одне планування

Зациклюватися на одному варіанті планування – помилка! Іноді потрібно подивитися зовсім інакше, обговорити всі варіанти – це рішення на довгі роки,
– пояснила дизайнерка інтер'єру.

Корисно Як легко й бюджетно прикрасити вітальню у квартирі: 4 красивих способи

Зонування

Занадто велика кількість перегородок, ширм, різних варіантів підлоги зроблять приміщення занадто завантаженим.

Не захоплюйтеся зонуванням у невеликій квартирі​ / Фото pinterest

Страх помилитися

Завжди пам'ятайте про те, що фішки, які спрацювали в одній квартирі, стануть жахливим рішенням для іншої. Можна надихатися ідеями, але не слід все копіювати. Для будь-якого житла важливий індивідуальний підхід.

Темні кольори

Темні відтінки слід використовувати обережно, адже при неправильній комбінації вони зроблять кімнату візуально меншою. Водночас світлі кольори є універсальними.