Зазвичай ми стурбовані тим, як часто треба пилососити. Та насправді важливіше знати, що можна чи не слід пилососити. Якщо робити це несвідомо протягом тривалого часу, то можна зіпсувати і поверхні, предмети, і сам пилосос. Професійні клінери розповіли про всі застереження.
Зверніть увагу У чому різниця між житлом комфорт і бізнес-класу: пояснюємо на прикладах
Вологі чи мокрі поверхні
Ні для кого не секрет, що вода й електроніка – не сумісні. Тому тримайте пилосос якомога далі від будь-якої вологої поверхні: чи це калюжа від розлитого напою, чи вологий килим й диван. Краще прибрати рідину чистою тканиною, губкою або паперовим рушником.
"Після прибирання надлишку вологи очистьте ділянку відповідним мийним розчином, який підходить для поверхні, і залиште повністю висохнути, перш ніж пропилососити", – каже експерт із прибирання Беатріс Флорес.
Дрібний порошок
Дуже дрібні порошки можуть пошкодити стандартний пилосос, засмітити фільтри та навіть потрапити у двигун. Мовиться, наприклад, про харчову соду чи порошок для прання. Про це розповів експерт із прибирання та власник клінінгової компанії Адам Мур.
Якщо ви все ж хочете прибирати порошкоподібні речовини за допомогою пилососа, то вам слід придбати спеціальний пилотяг з фільтром, що призначений для мікроскопічних часток. Та простіше все ж замести порошок віником.
Багато волосся чи шерсті
Загалом пилососи й створені для того, щоб прибирати шерсть тварин, волосся тощо. Та велика кількість шерсті, особливо у вузликах, засмічує вакуумний фільтр і обертові щітки, попереджає спеціаліст із прибирання Рік Сан.
Найкращими інструментами для прибирання волосся є спеціальні щітки та скребки. Вони справді допомагають якісно очистити килими.
Прибираючи навіть маленьке волосся пилососом, переконайтеся, що ви часто чистите фільтр і щітки, щоб підтримувати пилосос у чудовому стані.
Делікатні меблі та матеріали
Будь-які антикварні меблі слід прибирати без пилососа. Те саме стосується й делікатних тканин.
"Процес всмоктування може пошкодити волокна тканини таких матеріалів, як шовк, мереживо чи оксамит. Замість цього я рекомендую використовувати спеціальну щітку для тканини або валик для ворсу. Потім акуратно витерти пил тканиною з мікрофібри", – радить експертка із прибирання Каріна Тонер.