"Теорія червоної нитки" – ключова концепція, яка підходить для дизайну всіх помешкань. Іншими словами, це просто ідея, яка допомагає полегшити процес облаштування кімнат, щоб господарі могли самостійно створити згуртований за кольорами та матеріалами інтер'єр.
Зверніть увагу ОСББ та керуюча компанія: яка між ними різниця та що обрати мешканцям багатоквартирного будинку
Що таке "теорія червоної нитки"
Цей принцип дизайну насправді не має нічого спільного з червоним кольором. Ідея полягає в тому, щоб обрати один або кілька елементів дизайну та повторити їх у кожній кімнаті вашої оселі. У багатьох така концепція асоціювалася з бавовняною ниткою, що переплітається, від чого вона й отримала свою назву.
"Теорія червоної нитки" популярна в скандинавських країнах – саме там найбільше цінують ідею цілісності дизайну. Наприклад, у кожній кімнаті можуть бути різні кольори, але повторюваний візерунок та однакова форма меблів. У всіх приміщеннях можна поставити рослини або повісити картини – і це теж візуально об'єднає простір. Тобто спочатку треба знайти свою "червону нитку", а тоді використати її в кожній кімнаті.
Оливковий візуально об'єднує кімнати / Фото LAYERED Interiors, Laura Stephens, Studio Atkinson
Теорія червоної нитки – це концепція, яка використовується в дизайні інтер'єру для створення єдності та гармонії в усьому просторі,
– пояснює дизайнерка з Техасу Мередіт Овен.
Приклад застосування одного кольору: блакитні стіни в спальні, сині настінні лампи у вітальні, темно-сині тумби на кухні, яскраво-блакитна акцентна стеля в коридорі.