Що таке смартквартира, чи зручна вона для проживання та чи варто інвестувати у житло такого типу – розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.
За темою Квартира в кредит чи оренда: який варіант вигідніший в Україні
Смартквартира: що це та кому підходить
Мініквартира схожа на квартиру-студію, але у меншому масштабі. У ній поєднуються зручність і функціональність на площі 20-30 квадратних метрів. Основні зручності – ванна кімната, кухонна зона, житловий простір і спальне місце – упаковані в мінімальну площу з використанням багатофункціональних або гнучких меблів і сховищ, таких як пересувні кухонні острови й дивани, що перетворюються на ліжко Мерфі,
– пояснили у РІЕЛ.
Подібне компактне житло підійде для молодих людей, які працюють та будують кар'єру у мегаполісі, але поки не мають достатньо коштів. Винаймають такі квартири переважно ті, хто приїхав з невеликих населених пунктів, і не готовий платити велику оренду, а також люди старшого віку, які хочуть зменшити витрати. Купують смартквартири переважно молоді пари та сім'ї або самотні люди. Це є непоганим варіантом для тих, хто шукає тимчасове житло.
Смартквартири користуються попитом в Україні / Фото riel
Цікаво Іпотека під 7% в Україні: відомий забудовник назвав особливості та переваги
Особливості смартквартир
Є безліч можливих конфігурацій і планувань будинків із мікроквартирами. Деякі будівлі розділені на повністю автономні та незалежні одне від одного приміщення. Інші побудовані як блоки – з чотирма або п'ятьма окремими спальнями, але спільними кухнями та ванними кімнатами,
– розповіли у РІЕЛ.
В обох випадках у такого житла є загальні характеристики:
- Високі стелі – фактор, який візуально збільшує приміщення.
- Великі вікна також дозволяють створити ілюзію вільного та більшого простору.
- Місця загального користування. Доволі часто у багатоквартирних будинках є зручності, які сприяють вибору смартквартири. Зокрема, йдеться про фітнес-центри, пральні, складські приміщення, де можна зберігати власні габаритні речі.
- Компактні меблі. У смартжитлі актуальними є продумані предмети меблів. Наприклад, ліжко-трансформер.
Якщо ви маєте сумніви, чи підійде вам смартквартира, варто ще до купівлі зважити усі плюси та мінуси.
Смартквартири є вдалим варіантом для молодих людей / Фото riel
Переваги та недоліки смартквартир
Плюси для покупців та мешканців:
- низька загальна вартість;
- нижчі комунальні витрати;
- легше утримувати в чистоті;
- менші затрати на ремонт та декор;
- додаткові переваги (басейни, пральні, фітнес-центри, ігрові кімнати та ін.).
Плюси для покупців-інвесторів:
- нижча ринкова ціна;
- швидке зростання вартості через загальне підвищення цін на квартири у центрах мегаполісів;
- високі надбавки до ставки оренди (якщо порівнювати зі звичайними квартирами);
- велика житлова площа у співвідношенні щодо загальної;
- привабливість для орендарів своєю доступністю.
Недоліки смартквартири:
- середня ціна за квадратний метр вища, якщо порівнювати зі звичайними квартирами;
- якщо нерухомість у нежитловому фонді – плата за ЖКП буде вищою;
- не є гарним варіантом для сімей із дітьми та людей похилого віку.
Вибираючи мікроквартиру, варто уважно вивчати не тільки відповідні варіанти, але й історію девелопера, який пропонує ці варіанти, – високий ризик планувальних помилок під час створення компактного житла, можливе завищення ціни за квадратний метр та інші підводні камені,
– порадили у РІЕЛ.
Смартквартири мають як переваги, так і недоліки / Фото riel
Інвестиція у мікроквартиру
На сьогоднішній день придбання смартквартири є гарним вкладенням коштів, не дивлячись на високу ціну квадратного метру у порівнянні зі звичайними квартирами. Це пов'язано з ростом попиту як серед покупців, так і серед орендарів, які шукають вигідні пропозиції. Крім того, суттєвим плюсом є вдале розташування будинків, оздоблення "під ключ" та можливість користуватися спортзалом, пральнею і т.д.
Додатковою перевагою також є можливість утримання ПДВ під час купівлі мікроквартири. Повне відшкодування ПДВ разом із відносно невисокою купівельною вартістю приміщення дає змогу повернути вкладений капітал у відносно короткі терміни. У цьому виді інвестицій девелопери пропонують покупцям можливість укладення договору з можливістю адміністративного управління нерухомістю, де компанія відповідає за обслуговування житла. Основною перевагою такого рішення є гарантія прибутку та відсутність операційної участі з боку інвестора, який виступає як власник нерухомості,
– пояснили у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.
Однак варто пам'ятати, що найголовнішим фактором, який визначає прибутковість такої інвестиції, є розташування об'єкту нерухомості.
Скільки коштує смартквартира
Ціна та умови придбання будь-якого житла залежать від багатьох факторів: забудовника, розташування, стадії готовності та ін. За даними РІЕЛ, середня ціна смартквартир площею 25-30 квадратних метрів у Києві становить від 800 тисяч до 1,2 мільйона гривень, у Львові – 800 – 900 тисяч гривень. В інших регіонах країни ціна буде трохи нижчою.
Смартквартири від Корпорації Нерухомості РІЕЛ
Всі смартквартири від Корпорації Нерухомості РІЕЛ у Києві та Львові розташовані у сучасних житлових комплексах, комфортні для життя та мають гарну прилеглу територію і додаткові зручності. Крім того, купити мікрожитло ви можете без посередників та за вигідною ціною. Для того щоб дізнатися більше, звертайтеся до фахівців компанії.