Як зазначає Генеральний директор Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислав Мельник, в ухваленому варіанті таки немає норми про те, що продаж нерухомості на вторинному ринку буде обкладено ПДВ. Також змінено норму про оподаткування за ставкою 18% доходу фізичної особи від продажу кожного третього і наступного об’єкта нерухомості протягом одного календарного року.
Читайте також На виплат чи в іпотеку: відомий девелопер розповів, як вигідніше купити квартиру
З цієї нагоди девелопер звернувся до майбутніх інвесторів.
Вітаю нинішніх і майбутніх інвесторів Корпорації Нерухомості РІЕЛ з тим, що справедливість таки перемогла. Принаймні, поки що це так і виглядає. Готуючи документ до другого читання, народні депутати дослухались до нас – учасників ринку нерухомості – та експертів-фінансистів і вилучили з Законопроєкту норму про ПДВ. Окрім того, пом’якшено й запропоновані в першому читанні умови оподаткування продажів понад двох приміщень на рік
Що зміниться
Якщо законопроєкт підпише Володимир Зеленський, в Україні з 22 січня для фізичних осіб передбачатимуться такі зміни:
- з доходу від першого і єдиного продажу протягом календарного року – мінус 2%: 1% – до Пенсійного фонду + 1% мита з покупця і продавця. Це якщо об’єкт нерухомості був у володінні продавця понад 3 роки. Якщо менше, то з кишені продавця в бюджет – 5% податку з доходів фізичних осіб та 1.5% військового збору.
- з доходу від другого продажу протягом цього ж року – мінус 5% ПДФО та 1.5% військового збору.
- з доходу від третього й кожного наступного продажу – мінус 18% податку + 1.5% військового збору, але від різниці між вартістю купівлі і вартістю продажу.
Генеральний директор КН РІЕЛ Ростислав Мельник / Фото РІЕЛ
Окрім того, планувалося оподаткувати за ставкою 18% загальний дохід фізичної особи від продажу третього на кожного наступного об’єкта нерухомості.
На нашу думку, цілком підтриману й іншими учасниками ринку нерухомості, це призвело б до різкого здорожчання квадратних метрів як на первинному, так і на вторинному ринку. І розплачувався б за ці законодавчі ініціативи, звісно, покупець,
– підкреслює Ростислав Мельник.
Утім, імовірність запровадження "драконівських" податків, зазначених у першій версії законопроєкту №5600, все ж залишається, зазначають у Корпорації Нерухомості РІЕЛ. Нині у Парламенті усе ще обговорюють вірогідність ухвалення їх окремим документом.