Темна стеля у квартирі: всі за і проти

24 лютого 2021, 15:09
Читать новость на русском

Найбільш часто у квартирах і будинках роблять стелі в білому кольорі, а ось темні відтінки використовуються досить рідко.

За допомогою темної стелі можна створити затишний інтер'єр, якщо дотримуватися кількох правил, розповіла дизайнерка інтер'єру Вікторія Морозова.

Читайте Який стиль інтер'єру вибрати, якщо бюджет обмежений: порада дизайнерки

Є така думка, що єдино правильний варіант стелі – це білий, тому що темна стеля робить кімнату нижчою і меншою. Чи так це? Якщо дотримуватися низки правил, то за допомогою темної стелі можна створити дійсно затишний інтер'єр,
– зазначила Морозова.

Темна стеля у квартирі: основні правила

  • Якщо стеля на об'єкті нижче 3 метрів, не рекомендується використовувати один колір. За словами дизайнерки інтер'єру, окремі ділянки можна забарвити у темний колір, зонуючи кімнату. Також темна стеля стане відмінним рішенням у тих приміщеннях, де немає ризику "втратити" висоту. Наприклад, у передпокої або гардеробній.
  • Темна стеля – варіант не для всіх стилів. Наприклад, його не слід використовувати у скандинавському або середземноморському стилі. У той же час темні відтінки для стелі допоможуть зробити крутий акцент у мінімалістичний інтер'єрах, стилі хай-тек і лофті.

Застосовуйте темні кольори у тих приміщеннях, де хочете створити камерність, додати затишку. Темний колір дає нам відчуття захищеності, заспокоює,
– порекомендувала дизайнерка інтер'єру.

Темна стеля може створити акцент в інтер'єрі / Фото roomester

Цікаво В яких кольорах і відтінках оформити квартиру: трендові варіанти 2021

  • Обов'язкова умова для приміщення з темною стелею – гарне освітлення. Пам'ятайте, що багато точок штучного світла – необхідність.
  • Ще один відмінний варіант – світлі стіни + підлога і темна стеля як головний акцент. Також темний колір можна використовувати додатково на одній зі стін.

Пам'ятайте, темні кольори – це не похмуро! Вони можуть допомогти створити настрій приміщенню, додати драматичності або ж навпаки камерності і затишку. Все залежить від світлового сценарію, поєднання кольорів, акцентів, самого відтінку, його насиченості,
– резюмувала Вікторія Морозова.