Результати ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (498 238 відвідувань за серпень 2021 року). Згідно з опрацьованими даними, за останній літній місяць, середня ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 доларів за квадратний метр.

До теми Яка площа необхідна для комфортного життя: поради відомого українського забудовника

Ціни на нерухомість у Києві / Фото Address.ua

Показник в категорії однокімнатних квартир у серпні виріс в ціні на 3,7%, і склав 1323 долари за квадратний метр. Ціна двокімнатних квартир – 1217 доларів за квадратний метр, що на 5,1% більше, ніж в липні 2021 року. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 141 долара за метр квадратних.

Як розподіляються ціни на нерухомість, в залежності від району Києва

Як розподіляються ціни на нерухомість, в залежності від району Києва ​/ Фото Address.ua

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1886 доларів за метр квадратних. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна за аналогічну площу становить 1676 долари. Ціни за квадратний метр в Голосіївському та Подільському районах складають 1393 і 1307 доларів відповідно. В Оболонському районі ця цифра – 1306 доларів. Мінімальна ціна – 926 доларів зафіксована у Дніпровському районі.

Попит на столичну нерухомість

  • У серпні найвищий попит мали квартири в ціновому діапазоні 50 – 70 тисяч доларів. Частка таких запитів становить 35%.
  • На другому місці – житло в діапазоні до 30 тисяч доларів з часткою 32% від загальної кількості запитів.
  • Попит на житло з ціною 30 – 50 тисяч доларів у серпні 2021 року склав 29% запитів до бази даних порталу.
  • Запит від 70 тисяч доларів та вище набрав лише 4%.

Попит на нерухомість відповідно до вартості / Фото Address.ua

Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47% запитів. Двокімнатними квартирами цікавились 40% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – лише 12% тих, хто вирішив придбати нерухомість.

Попит на нерухомість відповідно до кількості кімнат / Фото Address.ua

Найбільше покупців цікавлять квартири, площею від 50 – 80 метрів квадратних. Частка таких запитів становила 36% від загальної кількості. Попит на квартири 35 – 50 метрів квадратних виявився нижчим, лише 33% користувачів шукали ці параметри. 25% цікавилися нерухомістю до 35 метрів квадратних. Кількість запитів щодо квартир площею від 80 квадратів склала лише 6%.

Попит на нерухомість відповідно до площі квартири / Фото Address.ua

У серпні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 28% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті Дарницький район – 12%. Дніпровський та Шевченківський райони – 11%, Печерський район – 10%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше аудиторія цікавиться первинною нерухомістю в Подільському та Деснянському районах.

Попит на нерухомість відповідно до району / Фото Address.ua

Розподіл ринку нерухомості

Первинний ринок нерухомості стрімко зростає / Фото Address.ua

У серпні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 74% користувачів цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і лише 26% – на вторинному.