Дизайн інтер'єру можна умовно розділити на два основних стилі: максималізм і мінімалізм. Незважаючи на те, що останньому надавалося більше переваги, зараз ми спостерігаємо повернення до максималістського дизайну, який бере свій початок у мистецьких рухах минулих століть.

Зверніть увагу Іпотека для українських захисників: що потрібно знати перед оформленням

Максималізм зараз популярніший

Можна припустити, що людям вже просто набридла мінімалістська атмосфера, адже це своєрідне обмеження. Не кожен буде добре почуватися в кімнаті, де є лише найнеобхідніші меблі. Затишок у приміщенні створюють кольори, візерунки, декор, м'які тканинні деталі тощо.

Популярні тенденції, наприклад дофаміновий декор, дуже близькі до максималістського стилю. Це і є свідченням того, що максималізм повернувся. Його принцип: "що більше, то краще".

Нерухомість Тренди і натхненняБагато меблів та елементів декору з різними принтами / Фото James Merrell

"Максималізм — це термін, який часто використовують у світі дизайну інтер’єрів, щоб передати відчуття надмірності, декадансу та ексцентричності. Це спосіб декорування, до якого належить підхід "все підійде", – пояснює дизайнер інтер’єру Метью Вільямсон.

Ми спостерігаємо помітний відхід від чистої та стриманої естетики мінімалістського тренду в інтер'єрі, а натомість спостерігаємо зростання більш ексцентричних стилів дизайну, які спрямовані на використання домашнього декору для демонстрації індивідуальності,
– кажуть дизайнери.

Нерухомість Тренди і натхнення
Максималістська спальня з квітковими шпалерами / Фото Matthew Williamson

Дизайни в стилі максималізм відрізнятимуться яскравими кольорами, гучними та різкими принтами та "еклектичним" виглядом, коли мовиться про елементи декору. Одним із завдань максималізму є створення багатошарового вигляду, на який цікаво дивитися.

Краса максималістського дизайну полягає в тому, що вам не потрібно дотримуватися суворих правил, як у мінімалізмі. Експериментуйте – і будете мати унікальний інтер'єр.