В Україні переглянуть умови "Доступної іпотеки під 7%": що зміниться

7 липня 2021, 14:09
Читать новость на русском

Джерело:

Мінфін

В Україні вирішили послабити вимоги для участі у державній програмі "Доступна іпотека 7%". Зокрема, може змінитися граничний розмір першого внеску та "вік" житла, яке підходить.

Ці два пункти часом заважають багатьом українцям скористатися програмою. Детальніше розповів виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.

Цікаво Як зареєструватися у новобудові в Україні: корисні факти, які варто знати

Перший внесок

За словами Гапона, це питання сьогодні вирішують банки, проте пункт все ж потребує доопрацювання.

Коли ми говоримо про мінімальний перший внесок у 15%, а банк наполягає, що у нього старт від 25%, це вводить в оману позичальника. Тому ми розглядаємо можливість введення якоїсь "вилки", тобто від 15% до якоїсь межі, але з умовою, що за бажанням клієнт може перевищити верхню межу,
– пояснив він.

Умови по першому внеску за іпотеку хочуть змінити / Фото 24 канал

Читайте Будинок найвідомішого наркобарона світу розіграють в лотерею: що про це відомо

Що не так з "віком" житла

Важливо! Державна програма "Доступне житло 7%" поширюється на об'єкти, побудовані не раніше 2018 року.

Андрій Гапон пояснив, що вимога до "віку" житла не дозволяє отримати іпотеку багатьом українцям. Особливо гостро це питання стоїть у регіонах, де дуже мало нерухомості, яка відповідала б таким параметрам.

Тому ми збираємося переглянути вимогу до віку будівель у бік його збільшення. На скільки – поки сказати складно. Зараз збираємо дані з регіонів, які дозволять зробити це підвищення ефективним. Швидше за все, будемо оперувати до якогось року, в якому стався бум у будівництві,
– уточнив він.

Про те, як працює програма "Доступне житло 7%", і скільком українцям вже вдалося отримати кредит на нерухомість, читайте тут.