Ці два пункти часом заважають багатьом українцям скористатися програмою. Детальніше розповів виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.
Цікаво Як зареєструватися у новобудові в Україні: корисні факти, які варто знати
Перший внесок
За словами Гапона, це питання сьогодні вирішують банки, проте пункт все ж потребує доопрацювання.
Коли ми говоримо про мінімальний перший внесок у 15%, а банк наполягає, що у нього старт від 25%, це вводить в оману позичальника. Тому ми розглядаємо можливість введення якоїсь "вилки", тобто від 15% до якоїсь межі, але з умовою, що за бажанням клієнт може перевищити верхню межу,
– пояснив він.
Умови по першому внеску за іпотеку хочуть змінити / Фото 24 канал
Читайте Будинок найвідомішого наркобарона світу розіграють в лотерею: що про це відомо
Що не так з "віком" житла
Андрій Гапон пояснив, що вимога до "віку" житла не дозволяє отримати іпотеку багатьом українцям. Особливо гостро це питання стоїть у регіонах, де дуже мало нерухомості, яка відповідала б таким параметрам.
Тому ми збираємося переглянути вимогу до віку будівель у бік його збільшення. На скільки – поки сказати складно. Зараз збираємо дані з регіонів, які дозволять зробити це підвищення ефективним. Швидше за все, будемо оперувати до якогось року, в якому стався бум у будівництві,
– уточнив він.
Про те, як працює програма "Доступне житло 7%", і скільком українцям вже вдалося отримати кредит на нерухомість, читайте тут.