У Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що найвигідніше купувати квартиру на першому етапі зведення житлового комплексу. Проте чимало потенційних покупців все ж не особливо довіряють об'єктам, які знаходяться на стадії котловану.

До теми Яка пора року найвдаліша для покупки квартири: поради, які допоможуть зекономити

Спробуємо розібратися, на які етапи ділиться процес зведення будинку та які вигоди ви отримуєте, вкладаючи кошти на кожному із них.

На які етапи ділиться процес будівництва

На які етапи ділиться процес будівництва ЖК "Шенген" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

  • Від котловану до перших трьох поверхів. Якщо ви прагнете зекономити, найкраще купувати квартиру саме на цьому етапі. У Корпорації Нерухомості РІЕЛ наголошують, що потенційний покупець може приїхати на об'єкт, щоб подивитися, як тривають підготовчі роботи та що вже встиг зробити забудовник. Довіряйте тим компаніям, які готові показати не лише документацію та надати планування майбутніх квартир, але й провести повноцінну презентацію з використанням цифрових технологій.
  • Будинок побудований до половини. На цьому етапі ціни на квадратні метри починають рости, оскільки стає зрозуміло, що забудовник планує виконати взяті на себе зобов'язання. Зростання цін у відсотковому співвідношенні може навіть залежати від того, чи вкладається компанія у встановлені терміни.
  • Новобудова готова до введення в експлуатацію. На цьому етапі будинок уже зведений і підключений до інженерних мереж. Забудовнику залишаються дрібні роботи. На цьому етапі доведеться заплатити практично повну вартість житла.
  • Будинок зданий в експлуатацію. Купівля на цьому етапі є найдорожчою, адже після здачі будинку в експлуатацію доведеться заплатити повну ринкову вартість "квадрату".

Вигоди купівлі квартири у будинку, який лише зводиться

Вигоди купівлі квартири у будинку, який лише зводиться ЖК "Львівська Площа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Представники Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що на практиці більше ніж половина квартир у новобудовах викуповується ще на етапі котловану або до того часу, як буде збудована половина житлового комплексу. Це насамперед пов'язано з безсумнівною вигодою для покупця. Адже що раніше купити житло, то дешевше воно коштуватиме. Пояснюється це ризиками, на які йдуть покупці, проте переваги часто нівелюють цей фактор. Серед основних:

  • Економія грошей. Вартість квартири на нульовій стадії завжди нижча. Тож, якщо ви шукаєте житло за найнижчими цінами, слід розглянути можливість купівлі житла в будинку, що зводиться.
  • Можливість вибрати квартиру потрібної площі та планування. Що раніше звернутися до відділу продажу, то більше доступних варіантів матимете. Для тих, хто не зволікає з вкладенням коштів, відкривається можливість вибору під'їзду, поверху, планування, сторони на яку виходитимуть вікна тощо. Іншими словами, для перших покупців вибір завжди багатший, а отже, вони підберуть квартиру, що оптимально відповідатиме їхнім вимогам і побажанням.
  • Можна одразу придбати собі паркомісце. А якщо викупити кілька паркомісць, то після заселення будинку їх можна буде здавати в оренду сусідам або перепродати за вигідною ціною.
  • Можливість отримання розстрочки від забудовника на вигідних умовах. Не є таємницею, що забудовники зацікавлені в продажу квартир на ранніх етапах будівництва, і для залучення інвесторів вони не лише знижують ціни на квадратні метри, а й надають покупцям розстрочку. Це безвідсотковий кредит, що видається в середньому на 1 – 3 роки (переважно розстрочку оформляють до завершення зведення будинку). У виграші залишаються обидві сторони.

Детальніше На виплат чи в іпотеку: відомий девелопер розповів, як вигідніше купити квартиру

Ризики купівлі квартири на етапі будівництва

Ризики купівлі квартири на етапі будівництва ЖК Riel City від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Низькі ціни на житлову площу якраз і пов'язані з тим, що покупці ризикують. Попри підписаний договір і всі гарантії забудовника, на етапі котловану будинок можна подивитися тільки на папері. Фізично квартир ще немає, тому інвестори не можуть бути стовідсотково впевнені, що новобудову вчасно здадуть в експлуатацію і що її взагалі добудують.

В Україні за останні 15 років було кілька резонансних випадків, коли люди заплатили гроші за квартири, а забудовник у результаті так і не здав будинок в експлуатацію, залишивши інвесторів і без грошей, і без житла. З цієї причини експерти рекомендують купувати квартири на етапі забудови тільки у перевірених і надійних забудовників із хорошою репутацією, які вже не один рік займаються будівництвом і продажем квартир.

Вартість житла на етапі будівництва

Вартість житла на етапі будівництва ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Вартість житла в будинку, що зводиться, безпосередньо залежить від того, на якому етапі будівництва укладати договір. Безумовно, конкретна ціна за 1 квадратний метр залежить від безлічі факторів, зокрема й від фінансової політики забудовника. Однак якщо розглядати це питання з погляду економії, то після здачі будинку в експлуатацію доведеться заплатити 100% його вартості.

Якщо купувати житло в той момент, коли зведена лише половина будинку, можна заощадити приблизно 20 – 30%. Найбільша економія буде в тому випадку, якщо забудовнику ще не вдалося продати значну частину квартир або він добряче не вкладається в терміни будівництва.

Найвигідніше купувати квартиру на стадії котловану. У такому випадку економія може становити до 50%. Тобто якщо повна вартість квартири – 50 тисяч доларів, то на стадії котловану за неї треба буде заплатити лише 25 тисяч. Вигода очевидна.