Джерело: інстаграм full_house_design

На що звернути увагу при виборі дверних ручок, розповіли дизайнери інтер'єру з Full House Design.

Цікаво Названо 5 актуальних прийомів у дизайні інтер'єру

Дверна ручка – здавалося б, така дрібниця, але так важлива у кожному будинку! Без неї не обходиться закривання-відкривання жодних дверей, гармонійно доповнює інтер'єр і підкреслює його індивідуальність, є акцентом дверного полотна, – відзначили дизайнери інтер'єру.

Як вибрати ручки

Визначтеся з видом ручки, матеріалом, з якого вона зроблена, і оцініть її зручність (як вона лежить в руці).

Види ручок

  • Стаціонарні – повністю незалежні від замку або засувки і працюють за принципом тягни / штовхай. Найпоширеніші: ручка-скоба і ручка-кнопка.
  • Кноби – цей варіант включає в себе дверну ручку і засувку.
  • Ручки на планці – натискний варіант на подовженій планці, який використовується для замків з клямкою і засувкою. Найчастіше застосовується на вхідних дверях.
  • Ручка на розетці (роздільна) – натискна ручка на квадратній або круглій основі. Найчастіше використовується для міжкімнатних дверей.

Ручки можуть стати родзинкою або прикрасою інтер'єру​ / Фото diy

Також важливо Як зробити ремонт дешевше: 5 пунктів, на яких можна зекономити

Який матеріал ручок вибрати

  1. Алюміній. Це бюджетний варіант, який цілком підійде для легких дверей. Такі ручки не іржавіють, проте легко дряпаються і через 1-2 роки починають облазити.
  2. ЦАМ (ZAMAK) – ручки, виготовлені з цинкового сплаву з алюмінієм, міддю і магнієм в якості легованих компонентів. Вони не бояться корозії і майже не стираються. Мінус – висока вартість.
  3. Латунь. Такі ручки дуже міцні, довговічні, не іржавіють і підходів для вхідних дверей. Крім того, латунь має протимікробну дію. Суттєвий недолік – висока ціна. Наприклад, за цей же бюджет можна купити 2 ручки з ЦАМ або 3 з алюмінію.