Фахівці з Корпорації Нерухомості РІЕЛ підкреслюють, що саме через стіни втрачається 30 – 40% тепла у будинку. До того ж від них залежить затишок: рівень захищеності від шуму, комфортна прохолода влітку тощо. Врешті-решт, важливо й те, наскільки екологічно безпечні матеріали, з яких виготовлені стіни.

Читайте також Вдалий старт: яким був перший продаж житла від КН РІЕЛ за програмою "єОселя"

24 Канал разом із командою девелопера розповідає, з чого нині зводять будинки та які утеплюючі матеріали допоможуть забезпечити оптимальний мікроклімат у вашій оселі.

З чого сьогодні зводять будинки

Нині стіни будинків зводяться з цегли, газо-, керамічних блоків або з комбінації цих матеріалів в залежності від функціонального призначення стін. Кожен із перерахованих матеріалів має свої переваги та особливості.

  • Керамічна червона цегла. Різновид цієї цегли екологічно безпечний та перевірений часом. Перевагою матеріалу є її водовідштовхуючі властивості. Водночас вона важка та дорожча за інші матеріали, що використовуються в сучасному будівництві. Саме тому нині частіше використовують легші та дешевші аналоги.
  • Керамічні блоки – це сучасний різновид керамічної цегли, виготовлений із глини. Матеріал має більші розміри, ніж класична керамічна цегла, а також більші порожнини для підвищення коефіцієнта теплопровідності.
    Під час кладки керамоблоків необхідно менше розчину, а стіни, спорудженні з керамоблоку, дихають та мають високу теплоізоляцію. До того ж вони значно легші, ніж цегляні. А розміри дають можливість швидко зводити стіни.
  • Газобетон – це сучасний легкий матеріал із закритими порами, головною перевагою якого є чудові теплоізоляційні властивості. Газобетон не надто дорогий, має хорошу геометрію, тому часто використовується для зведення як зовнішніх, так і внутрішніх стін та зменшує витрати, пов’язані з подальшим утепленням та оздобленням стін.


ЖК Riel City від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Коли потрібен утеплювач

Не менш важливим моментом при виборі квартири є наявність утеплювача. У КН РІЕЛ зазначають, що його використання робить будівництво значно раціональнішим, адже без нього товщина, навіть цегляних стін, мусила би становити приблизно 3 метри.

Утеплення вимагає й енергоефективний газобетон. Це необхідно, зокрема, у контексті того, що без додаткової "обшивки" точка роси опиниться в товщі газоблоку, що скоротить час його експлуатації до 50 циклів заморожування та розморожування, а при теперішньому кліматі, це буквально кілька зим.

Варто звернути увагу й на ризик появи так званих містків холоду, через які будинок втрачатиме тепло, а господар – гроші. Мінімізувати цей ризик допомагає якісне опрацьовування архітектурних рішень в проєкті будівництва та якісних утеплювачів.

ЖК Forward від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Найчастіше забудовники вибирають так звану скріплену систему утеплення на основі пінопласту або мінеральної вати (між стіною і шаром утеплювача немає повітряного зазору). Такі системи утеплення ще називають "мокрими", що можна пояснити їх двома особливостями:

  1. При їх монтажі використовуються водні розчини (клей, штукатурка, фарба).
  2. В ідеалі "точка роси" (конденсація виведеної через огороджувальні конструкції вологи) в таких системах повинна сконцентровуватися в шарі зовнішнього утеплювача. Якщо ж вона буде знаходитися в товщі або на поверхні стіни, існує ймовірність, що з часом приміщення можуть бути вражені цвіллю або грибком.

Також популярною є система навісних фасадів. Це системи облицювання та утеплення, які кріпляться на спеціальний каркас зі збереженням вентиляційного люзу між шаром утеплювача і зовнішнім фасадним матеріалом. Принцип роботи навісних вентильованих фасадів полягає в наявності вентиляційного люзу між шаром утеплювача і зовнішнім елементом огородження. Шляхом перепаду тиску між низом фасаду (відмітка цоколя будівлі) та верхом стіни (відмітка карниза або парапету), утворюється постійний рух повітря знизу вгору, що дозволяє виводити конденсат з внутрішньої поверхні облицювального матеріалу і дифузійну вологу з шару утеплювача.

КН РІЕЛ: принцип максимального комфорту

В кожному своєму проєкті девелопер ставить за мету максимальний комфорт та зручність майбутніх мешканців. Це стосується, зокрема, стін та матеріалів для їх утеплення.

ЖК "Містечко Підзамче" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Так, стіни в ЖК Nordica Residence виконуються з керамоблоків, які є лідером серед найтепліших сучасних матеріалів, а утеплюються вони мінеральною ватою. Стіни не менш популярного ЖК Ok'Land – з газобетону. Відомий неймовірними краєвидами з панорамних вікон ЖК "Берег Дніпра" має стіни з поєднання керамо- та газоблоку. Львівський ЖК "Брама" в сучасному комплексі "Містечко Підзамче" зводиться з газоблоків, які утеплюються пінополістиролом.

У КН РІЕЛ підсумовують, що впровадження сучасного підходу до будівництва та використання надійних матеріалів допоможе майбутнім власникам житла суттєво зекономити на опаленні. Тож у своїх проєктах вони і надалі послуговуватимуться принципами енергоефективності та максимального комфорту.