Як облаштувати невелику кухню: корисні поради з фото

29 вересня 2021, 13:26
Читать новость на русском

У сучасних реаліях мало хто може похвалитися великими площами квартир. А, враховуючи тренд на розумне споживання ресурсів, виглядає так, що особливо немає чим хвалитися. Обслуговувати та прибирати простору кухню – таке собі задоволення. Тому зовсім не дивно, що все більше покупців обирають компактні варіанти.

Зібрали головні помилки, яких допускають мешканці невеликих квартир, під час облаштування кухні та практичні ідеї, які допоможуть візуально розширити простір. Зберігайте, щоб використати під час ремонту! 

Вам сподобається Особливості елітного житла: що таке пентхаус та де купити у Києві

Продумайте концепцію

Як облаштувати невелику кухню / Фото Unsplash

Якщо у вас в одному просторі кілька зон (кухня-їдальня, кухня-вітальня) – продумуйте цілісну концепцію всього приміщення.

Не біжіть окремо підбирати стільницю до фартуха, підлогу – до фасадів, а штори до покриття диванів. Ні до чого хорошого така логіка не призводить. І на виході, замість нормального інтер'єру, зазвичай виходить стиль "щось пішло не так".

Підбираючи будь-який предмет або елемент – вирішіть чи підійде він до загальної концепції. З якими матеріалами буде поєднуватися, яку функцію виконає та чи не порушить гармонію простору. 

Кутова кухня 

Обирайте кутові місця для сидіння / Фото Pinterest

В невеликих кухнях важливо створити цільне відчуття простору. Відтак куток з диваном чи лавкою (які, між іншим, суттєво зекономлять простір) повинен вписуватися в загальні параметри приміщення. Це означає, що кухонні меблі, фартух та стіни повинні бути в одному кольорі. Щоб уникнути різкого переходу, не фарбуйте стіну за диваном в інший колір. Водночас самі сидіння можуть бути акцентним елементом. 

Якщо вам здається, що на кухні мало кольорів, розбавте приміщення декором. 

Відмовтеся від поєднання фактур 

 Перехід між матеріалами виглядає неакуратно / Фото Pinterest 

Якщо ви відокремлюєте простір кухні-вітальні за допомогою різних облицювальних матеріалів, приготуйтеся, що не всі шви зійдуться як треба. Ймовірно, на відстані ви навіть не помітите дефекту, проте зблизька – це саме те, що впадає в очі. 

Розмістіть ящики для зберігання внизу 

 Верхні ящики виглядають дивно, облаштуйте зберігання в нижньому рівні / Фото Pinterest

Інколи в погоні за економією простору, люди намагаються перенести все на навісні полиці та ящики. Чому це погана ідея? Насамперед навісна конструкція психологічно здається ненадійною, а її громіздкий зовнішній вигляд ще більше "краде" простір. 

Якщо є можливість, вбудуйте ящики для зберігання під сидіннями. Так ви і приховаєте їх від сторонніх очей, і використаєте площу, яка б простоювала без діла.

До теми Що потрібно знати, облаштовуючи однокімнатну квартиру: практичні поради відомого девелопера

Монохром: меблі в колір стіни

 Меблі маскуються на фоні стіни / Фото Pinterest 

Це добре працює як в нейтральних, так і яскравих інтер'єрах. Оскільки таке рішення повністю "розмиває" кухню, а меблі в колір стіни зчитуються мозком, як цілісний простір – приміщення виглядає більшим. 

Акцент на нижньому рівні

 Акцент на нижньому рівні полегшує візуальне навантаження / Фото Pinterest 

Так приміщення виглядатиме легшим, що неймовірно важливо для невеликих кухонь. 

Кухня в колір двох стін 

 Ідеї для поєднання фасаду зі стіною / Фото Pinterest 

Найкраще використати світле кольорове рішення для основних стін та стелі та додати яскраві тони на менші  ділянки. Це інтегрує кухонний гарнітур в загальний простір.

Коли можна повністю відмовитися від верхніх фасадів  

 Кухня без верхніх фасадів / Фото Pinterest 

Якщо вам достатньо нижніх місць для зберігання – ви можете відмовитися від монтажу верхнього ряду фасадів. Це рішення дійсно дуже естетичне та збільшує простір приміщення. Проте пам'ятайте, що в такому разі регулярного прибирання не уникнути.