Оформити заявку на іпотеку під 3% тепер можна у застосунку Дія: як це зробити

21 грудня 2022, 16:17
Читать новость на русском

Джерело:

Мінцифра

У застосунку Дії тепер доступна нова послуга – оформлення пільгових іпотечних кредитів. Наразі скористатися нею можуть лише окремі категорії громадян, однак з 2023 року можливість вигідно придбати житло стане доступною усім українцям.

Програма доступного кредитування стала реакцією Володимира Зеленського на масове знищення та руйнування житла. Щоб українці поверталися додому, жили і працювали в Україні держава допоможе придбати помешкання у кредит з мінімальними відсотками.

Читайте також Пільгова іпотека "єОселя": як отримати кредит на готову квартиру та житло, що будується

Що відомо про нову іпотечну програму

"єОселя" – це державна пільгова іпотека зі ставкою 3%. Скористатися нею можуть:

  • військовослужбовці за контрактом, захисники України, силовики та члени їхніх сімей,
  • медики,
  • педагоги, науковці, які працюють у державному та комунальному секторах.

Позичальники повинні бути платоспроможними, віком від 18 – 70 років та не мати у власності нерухомість, площа якої перевищує 52,5 квадратні метри.  Також не допускаються учасники інших пільгових програм.

Планується, що у 2023 році програма стане доступною для усіх українців, які відповідають основним вимогам.

Важливо, що відтепер скористатися послугою можна в кілька кліків, а дані для заявки підтягнуться з реєстрів.

Нашим завданням було розробити технічну частину послуги. Щоб ви не ходили по декілька разів у банк, збирали купу документів і стояли в чергах. Поки ви подаєте заяву, автоматично підтягуються дані з 11 реєстрів. А це – понад 300 полів заяв,
– розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

Як отримати житло 

  • Подати заявку через Дію.
  • Отримати пропозиції від банків, обрати одну з них.
  • Пройти перевірку даних та документів в обраному банку.
  • Вибрати житло, яке плануєте придбати самостійно вибираєте нерухомість, яку хочете придбати надаєте в банк необхідні для отримання кредиту документи.
  • Укласти договори з банком та договір купівлі-продажу нерухомість оформлюється у вашу власність кредитні кошти перераховуються банком на рахунок продавця нерухомості.
За програмою банки пропонують на вибір два графіки погашення кредиту:
  • Ануїтет. Це графік погашення заборгованості однаковими сумами щомісяця. За такого способу платежу позичальник насамперед погашає відсотки за кредитом, а вже потім виплачує тіло кредиту.
  • Класичний. В класичній схемі погашення – сума щомісячного платежу поступово зменшується. Платіж на місяць складається з платежу тіла кредиту, який не змінюється протягом всього часу, і відсотків на залишок заборгованості, що кожного місяця зменшуються.

Приклад розрахунку / Фото eoselia

Нагадаємо, банківські установи вже отримали тисячі заявок від українців для участі в програмі та видали перші кредити. І це за умови, що "єОселя" працювала у тестовому режимі.