Земельні ділянки на схилах – це виклик для власників нерухомості, якщо вони хочуть побудувати на них будинок чи котедж. Та якщо подивитися на це з іншого боку, для інвесторів відкриваються унікальні можливості.

Зверніть увагу Від вибору квартири до умеблювання: поради, які допоможуть облаштувати домашній кабінет

Які переваги купівлі ділянки на схилі

Неймовірні краєвиди. Якщо купувати землю десь на схилі в Карпатах, то власник отримає в подарунок просто казкові краєвиди. Саме тому багато бізнесменів інвестують у ділянку навіть на горі. Якщо збудувати на схилі будинку, то це в будь-якому випадку підвищить його цінність і візуальну привабливість.

Переваги природного дренажу. Схил сприяє природному відтоку води, запобігаючи накопиченню і потенційним підтопленням. Це вигідно для власників житла, оскільки ризик пошкоджень, пов'язаних з водою, знижується. Це також усуває потребу в розгалуженій дренажній системі.

Цікаві архітектурні можливості. На схилі можна будувати багаторівневі будинки на підвищеннях або терасові сади. Це дає можливість створити унікальний будинок, проєкт якого неможливо реалізувати на рівнинній ділянці.

Недоліків теж кілька

Ризик ерозії. Земля на схилі більше схильна до ерозії, що може призвести до втрати ґрунту. Це в майбутньому створює проблеми для обслуговування нерухомості та росту рослин довкола. Власник буде змушений вжити додаткових заходів для боротьби з ерозією та збереження цілісності землі.

Обмежена корисна площа. На похилій ділянці менше площі для активного відпочинку, садівництва чи будівництва. Для створення таких зон може знадобитися додаткове озеленення та терасування, що вплине на витрати.

Складний процес будівництва. Зводити будинок на схилі складніше та дорожче, оскільки це вимагає спеціальних методів зведення фундаменту і стабілізації та додаткового інженерного проєктування.

Отже, купувати землю на схилі – чудове рішення, якщо інвестор має значний капітал. Збудувати на такій ділянці нерухомість для бізнесу – дуже гарна ідея, що в майбутньому приноситиме прибуток.