Щоб ваш будинок не постраждав через різке похолодання чи потенційні зимові катаклізми, потурбуйтеся про цілісність заздалегідь. Ось 5 елементів, на які варто звернути особливу увагу.
Читайте ОСББ чи керуюча компанія: як не помилитися при виборі управління багатоквартирного будинку
1. Огляньте дах
Сильний вітер, проливний дощ або надмірна вага снігу можуть пошкодити покрівлю / Фото Pexels
Сильний вітер, проливний дощ або надмірна вага снігу можуть пошкодити навіть нову покрівлю, що вже говорити про дах з потенційними джерелами цвілі. Щоб уникнути неприємностей посеред зими, слід провести невеличку діагностику пошкоджень до початку холодного сезону. Це не лише спростить ваше життя, але й допоможе зекономити кошти на післязимовому ремонті.
Незначні пошкодження можна усунути за допомогою самоклеючої гідроізоляційної бітумно-полімерної стрічки, пофарбованої в колір покрівлі.
Якщо покрівля ціла, а в місцях, де вона примикає до стін і димоходів, немає щілин, подбайте про безпеку сім'ї та встановіть снігозатримувачі.
2. Перевірте відсутність "містків холоду"
Містки холоду – це незначні будівельні елементи через які відбувається підвищена тепловіддача. Найчастіше тепло тікає з вашого дому через погано теплоізольовані кути приміщення, місця перетину стін та поєднання стін з перекриттями. Саме через цей фактор ви мерзнете взимку та витрачаєте на 40% більше енергії на опалювання, що згодом призводить до невиправдано високих рахунків за комунальні послуги.
Почніть з елементів, пошкодження яких ви можете виявити неозброєним оком. Перевірте віконні рами та двері в будинку на відсутність щілин та тріщин. Також зверніть увагу на вентиляційні отвори.
Щоб виявити менш очевидні ділянки звідки "витікає" тепло, приміром, в перекриті чи кладці, доведеться використати спеціальний прилад – тепловізор.
Для усунення тепловтрат важливо ретельно продумати проєкт утеплення. Теплоізоляція повинна бути цілісною та проходити замкнутим контуром, щоб перекрити всі потенційні витоки тепла.
3. Очистьте ринву
Опале листя забиває стоки / Фото Pexels
Листя, що падає з дерев восени та засмічує ринви, може стати справжньою проблемою взимку. Якщо не очистити їх вчасно, листя, дрібні гілки і бруд примерзнуть до конструкції з настанням перших морозних ранків. А це – ускладнить водовідведення.
Цікаво Відомий девелопер назвав плюси та мінуси законопроєкту про гарантування прав на нерухомість
4. Очистьте димохід
Перевіряйте димохід перед зимовим сезоном, особливо якщо ви плануєте використовувати камін або піч для обігріву будинку. Забитий або пошкоджений димохід погіршує інтенсивність тяги. Осідаючи і накопичуючись на стінках труби, сажа зменшує її діаметр і заважає вільному руху диму. З тієї ж причини стінки погано нагріваються, через що погіршується тяга, а дим проникає в кімнату.
Крім того, при сильному нагріванні сажнів наліт може спалахнути, через що почнуть тріскатися і руйнуватися стінки. Ще гірше – іскри, які вилітають з печі, можуть призвести до пожежі, а недостатня тяга – до отруєння чадним газом.
5. Перевірте батареї
Якщо деякі секції батарей не нагріваються, це може свідчити про внутрішню корозію. Перевірте заздалегідь відсутність неполадок і в разі їх виявлення – викличте майстра.