В Україні лофт широко затребуваний останніми роками. Чому він такий популярний і в чому його особливості, розповідає 24 канал.

Читайте Як оформити квартиру у стилі мінімалізм: поради та фото

Лофт

У перекладі з англійської – горище. Стиль інтер'єру, який зародився у ХХ столітті в промислових кварталах Манхеттена (США). У той період зросла орендна плата на землю в центрі мегаполісів. Власники підприємств переносили заводи за межі міст, а колишні цехи залишали. Творчі люди зацікавилися будівлями і почали переобладнувати їх під майстерні. Так популярними стали високі стелі, цегляні стіни і великі вікна. Пізніше лофт з'явився у Європі – дизайнери почали створювати його в звичайних квартирах.

Особливості стилю

  • Основні елементи – цегляна кладка, груба штукатурка, оголені стіни, комунікації і проводка без маскування.
  • Відкрите планування, використовується зонування за допомогою дизайнерських хитрощів.
  • Великі вікна, панорамні конструкції.
  • Максимум світла.
  • Штори не використовуються, допускаються жалюзі.
  • Меблі. Використовуються найрізноманітніші предмети навіть антикваріат.
  • Декор – живі рослини, плакати, гамаки, пні замість стільців.

Лофт вперше з'явився у США в ХХ столітті / Фото trizio

Цікаво Класичний стиль в інтер'єрі: чим він особливий

Зонування

Популярний прийом при оформленні приміщень у стилі лофт. Простір ділиться на місце відпочинку, їдальню, кабінет, спальню і ін. Важлива умова – всі зони повинні гармоніювати між собою.

Оздоблення

Для стін досить часто використовується цегляна кладка. Горизонтальні поверхні завжди виглядають максимально просто, поширений природний бетон, сіра, бежева, біла фарба. Будь-яке оздоблення має залишатися максимально прихованою, так як ознака лофт – первозданний вигляд. Популярні балки і комунікації під стелею – вони використовуються як декор, актуальна натяжна стеля.

Цегляна кладка – популярний прийом у лофті​ / Фото roomester

Кольорова гамма

У лофті вона досить обмежена. Як правило, це холодні тони, фаворит – сірий. Для стелі це: цегла, метал, дерево, бетон. Комунікаційні деталі фарбують в чорний колір.

Підлогове покриття

Тут все традиційно: ламінат, дошки. Їх розкривають прозорим лаком. Також використовуються наливні і кам'яні підлоги, імітація мармуру, граніту. Ковролін і керамічна плитка не рекомендуються дизайнерами для стилю лофт.

Сірий колір – фаворит лофт / Фото roomester

Меблі

Завжди має чіткі форми. У лофті обов'язкова наявність горизонтальних і вертикальних продовжень. Всі предмети меблів – функціональні і якісні. Вітається хаотична розстановка.

Меблі у лофті розміщуються хаотично / Фото roomester