Деякі з них можливі лише на початковому етапі ремонту. Що потрібно врахувати, щоб уникнути помилок у ванній кімнаті, розповіли дизайнери інтер'єру з GT interior design.

Цікаво Помилки при плануванні приміщень: ТОП-7 від дизайнерки інтер'єру

Що потрібно запам'ятати перед ремонтом

  • Найважливіше і найперше правило – планування необхідно продумати заздалегідь.
  • Враховуйте, що ширина стін по периметру може зменшитися на 4 – 10 сантиметрів після вирівнювання, штукатурки, плитки та вбудованої сантехніки. Тому не рекомендується купувати ванні, душові, раковини і ін. за чорновими розмірами.
  • Головним предметом санвузла є туалет. Для його коректної роботи потрібно обов'язково врахувати підведення комунікацій. Відстань від унітазу до стояка має складати не більше 1,5 метри. Ухил – 2 сантиметри на 1 метр.

Найчастіша помилка – висота тумби. Стандарт 86 – 90 сантиметрів. Але, якщо ви вибрали накладну раковину, то висоту тумби потрібно зменшити на висоту раковини, щоб у сумі вийшло не більше 90 сантиметрів. Якщо у вас під тумбою планується пральна машина, то раковина може бути тільки вбудована,
– розповіла дизайнерка інтер'єру Тамара.

В першу чергу необхідно спланувати приміщення / Фото pinterest

Корисно Світло в ідеальній вітальні: яким воно має бути

  • У ванній краще використовувати тумбу з висувними ящиками – варіант з розпашними дверцями не буде зручним.
  • Якщо ви будете використовувати вбудовані змішувачі, передбачте +5 – 10 сантиметрів для "нарощування стін". Установка вбудованих частин сантехніки має проводитися на самому початку ремонту.
  • Ще один важливий момент для ванної – розетки. Заздалегідь передбачте потрібну кількість.
  • Для кутового унітазу використовуйте спеціальну вбудовану модель, а не звичайний унітаз з бачком.
  • Передбачте додаткове підсвічування ув санвузлі.

Люк ревізії робіть з матеріалу стіни, не ставте накладний пластиковий. Будьте уважні з плиткою, на сайті може бути вказаний розмір 60х60 сантиметрів, а за фактом 59,5 сантиметрів, і вся розкладка може змінитися,
– резюмувала дизайнерка інтер'єру.