Cheap Old Houses – це обліковий запис в Instagram, де регулярно публікують оголошення про продаж історичної нерухомості менш як за 100 тисяч доларів. Й судячи з кількості підписників, міленіали вважають це справді вигідною інвестицією в часи пандемії та віддаленої роботи.

Цікаво Купівля паркомісця у Києві: вдала інвестиція чи гроші на вітер

Що відомо про продаж нерухомості за привабливою ціною

Будинок у Норвегії за 16,819 доларів / Фото інстаграм cheapnordichouses

Cheap Old Houses не просто пропонує молоді ознайомитися з актуальними пропозиціями на ринку житла. На сторінці переважають саме доступні будинки у невеличких містечках. Суть проєкту у подоланні розриву між молодим поколінням та історичними будівлями. Присутність останніх у соціальних мережах стала одним зі способів достукатися до міленіалів та продемонструвати їм всю різноманітність пропозицій.

Будинок у Франції за 51 491 долар / Фото інстаграм cheaphomesabroad

Схоже, що ідея спрацювала. За час пандемії кількість підписників на офіційному аккаунті зросла із 750 тисяч до 1,8 мільйона. Крім того, в мережі з'явилися й інші аккаунти, які пропонують бюджетне житло у Скандинавських країнах, у Франції, Іспанії та низці інших країн. Приміром, Cheap homes abroad виставляє актуальні пропозиції з усіх куточків Європи, а Oldhousesunder50k – спеціалізується на американських будинках, вартість яких нижча за 50 тисяч доларів.

До теми Замість будинків по 1 євро: в Італії набирає обертів новий тренд

Дешеві будинки та дорогий ремонт

Автори проєктів зазначають, що популярність сторінок недаремно зросла під час пандемії. Оскільки більшість молодих працівників перейшли на віддалену роботу або зіткнулися із вимушеними відпустками, в них зявилося більше часу на відновлення приміщень.

Сімейний будинок у Роквіллі (штат Індіана) / Фото cheapoldhouses

Водночас ті, хто вже придбав бюджетну нерухомість попереджує про потенційні витрати на ремонт. Так, 27-річна Беновіц, яка заплатила 18 500 доларів за будинок у вікторіанському стилі (Західна Вірджинія), розповідає, що відновлення коштувало понад 125 тисяч доларів.