Які помилки найчастіше зустрічаються у проєктуванні світла на кухні, розповідає Нерухомість 24.

Читайте Сіра кухня в інтер'єрі: як оформити і з чим поєднувати

Джерела світла

У будь-якій кухні потрібне додаткове освітлення. Краще продумати багато джерел відразу, щоб потім не шкодувати до наступного ремонту, як це часто буває.

Щоб кухня вийшла ідеальною, продумайте підсвічування:

  • стільниці (це зручно під час приготування їжі);
  • плити (якщо на витяжці немає підсвічування, варто зробити окреме у цій зоні);
  • полиць (особливо, якщо є відкриті стелажі);
  • обідньої зони.

Правильне освітлення може кардинально змінити вигляд кухні / Фото svetosmotr

Цікаво Як облаштувати маленьку кухню: 5 дизайнерських прийомів

Температура освітлення

Вибираючи лампочки на кухню, слід віддати перевагу теплому світлу, а не холодному, як багато хто робить. Справа у тому, що останній має синій відтінок і зробить приміщення схожим на операційну. Це доставить дискомфорт членам сім'ї.

Також вибір лампочок залежить від стилю і колірної гами кухні. Для класичного стилю підійде тепле освітлення, а, наприклад, для лофту, візьміть нейтральне світло. Це дозволить уникнути жовтизни, але при цьому кімната буде природною і світлою.

Зверніть увагу на відтінки світла / Фото design-homes

Світло і прибирання

Додаткові джерела освітлення на кухні повинні бути грамотно розміщені. Над обідньою зоною добре виглядають споти, над робочою поверхнею гарнітура – вбудоване підсвічування. Однак багато хто все ж вважають за краще вішати традиційну люстру на кухні. Безумовно, це виглядає красиво, але і тут є нюанс. Вона повинна бути правильно розміщена. Якщо розкішна кришталева люстра виявиться поблизу плити, всі бризки і жир під час приготування їжі будуть осідати на її поверхні. Крім того, при такому розташуванні вам буде незручно її мити.

Продумайте розміщення всіх джерел світла​ / Фото remstroiblog