Коли домашній дизайн ретельно продуманий, наприклад, правильні колірні схеми та освітлення, він може творити дива. Наприклад, у вітальні – створювати підбадьорливий настрій, а в спальні – заспокійливий. Ось три найпоширеніші помилки, які варто запам'ятати та враховувати їх, щоб дім був затишним і комфортним місцем.
Зверніть увагу Що таке житлова та загальна площа будівлі: пояснення девелопера
Погане освітлення
Освітлення відіграє вирішальну роль у створенні атмосфери кімнати. Відсутність достатньої кількості джерел світла може зробити кімнату непривітною. Дизайнери вважають це типовою помилкою дизайну.
Одна з перших помилок домашнього декору – це погане освітлення. Обмежені джерела світла можуть зробити кімнату непривітною і можуть сильно змінити наш настрій. А правильне освітлення покращує його і стабілізує наші добові ритми, допомагаючи навіть подолати депресію,
– переконують експерти.
Яке саме освітлення є правильним? Воно має бути не надто яскравим і холодним, бо створюватиме відчуття стерильності, як у лікарні. Водночас не варто обирати тьмяне світло, найкращий варіант – тепле біле.
Незбалансовані колірні схеми
Колір – це ще одна ключова деталь у дизайні, який може зіграти значну роль у впливі на відчуття простору. Психологічно доведено, що використання кольорів у всьому домі сприяє різним настроям, як позитивним, так і негативним, тому важливо знати про це.
Наприклад, дуже сіра кімната може створити відчуття холоду, а кімната з жовтими стінами візуально разитиме. Правильно збалансовані кольори створюють привабливий і приємний простір, який допомагає вам почуватися емоційно врівноваженими,
– кажуть фахівці.
Але крім конкретних кольорів, які ви вибираєте, ви також повинні враховувати їхню кількість. Не треба використовувати в інтер'єрі більше ніж три кольори й водночас пам'ятати про правило пропорцій (60% – 30% – 10% на кожен тон).
Засильне природне освітлення
Надто яскраве освітлення також погано впливає на наш стан, як і тьмяне. Експерти кажуть, що воно може завадити розслабленню й тим самим погано впливати на комфорт. Це особливо відчутно, коли ви працюєте за екраном у яскраво освітленій кімнаті, що часто ускладнює фокусування.
Сильно освітлена вітальня / Фото Farrow & Ball
Про правильно освітлення особливо варто подбати у спальні. Хоча це залежить від ваших особистих уподобань, сильний потік природного світла часто негативно впливає сон. Щоб уникнути цього, краще подбайте про додатковий захист на вікнах, наприклад, встановіть жалюзі.