Як зазначають фахівці, тепер на ринку нерухомості підвищаться ціни та з'являться нові тенденції. Зокрема, першими впродовж року продаватимуть найдорожчі об'єкти.

Читайте також Як прийняти квартиру від забудовника: покрокова інструкція

Що зміниться з 1 листопада

У новому Законі змінюється розмір податку за продаж нерухомості та порядок оподаткування об'єктів, щодо яких сплачено частково ціну та зареєстровано обтяження речових прав на користь покупця. Також від оподаткування ПДВ звільняються операції щодо деяких об'єктів.

Серед основних змін:

  • ставка податку з доходу від продажу дорівнюватиме 18% + 1,5% військовий збір;
  • дохід від таких продажів може бути зменшений на документально підтверджені витрати на придбання об'єкту нерухомості. У такому випадку дохід особи рахуватиметься як "ціна продажу або оціночна вартість нерухомості мінус витрати на її придбання", що досить схоже на підрахунок інвестиційного прибутку.

Що залишається без змін

  • перший продаж житла за рік, якщо продавець володів ним три роки і більше – не оподатковується ПДФО;
  • другий продаж житла за рік, якщо продавець володів ним три роки і більше або перший за рік продаж іншої нерухомості оподатковується під 5% + 1,5% військовий збір;
  • при продажу отриманих у подарунок об'єктів нерухомості, витратами є лише сума держмита, реєстраційного збору і аналогічних платежів, податків та зборів, сплачених у зв’язку з оформленням подарунка;
  • на успадковані об'єкти не поширюється вимога про володіння ними протягом трьох років.