Теплу підлогу можна зробити як у квартирі, так і в будинку. 10 цікавих фактів про теплу підлогу розповіла дизайнерка інтер'єру Вікторія Морозова.

Читайте Ідеальна кухня: як її створити і що продумати

Те, без чого не обходиться жоден сучасний ремонт! Йтиметься про теплу підлогу... Я не буду заглиблюватися в нудний опис видів теплих підлог, а розповім деякі моменти та особливості, про які я знаю зі своєї особистої практики у сфері дизайну інтер'єру,
– зазначила Морозова.

ТОП-10 фактів про теплу підлогу

  1. Тепла підлога – це комфорт для ніг.
  2. Вона не є заміною для радіаторів. В Україні необхідно ставити радіатор у будь-якому випадку.
  3. У житлових приміщеннях комфортна температура повинна становити в середньому +26 градусів. Важливо пам'ятати, що надмірно прогріта підлога викличе дискомфорт.
  4. Управління за допомогою регулятора. За словами дизайнерки інтер'єру, теплу підлогу можна розділити на зони і для кожної встановити свій температурний режим.
  5. Тепла підлога не монтується під стаціонарні меблі. Варто робити відступ не менше, ніж 10 сантиметрів від меблів, ванної, шаф. Це пов'язано з тим, що меблі можуть псуватися від тепла. Тому перед укладанням теплої підлоги важливо зробити план розстановки предметів.

У квартирах роблять електричну теплу підлогу / Фото ichip

Цікаво Домашній офіс у локдаун: як організувати робоче місце вдома

  1. Система обігріву підвищує рівень підлоги. За словами Морозової, товщина залежить від типу обраної теплої підлоги. В середньому – від 3 до 5 сантиметрів.
  2. Фінішне покриття має бути сумісним з теплою підлогою за своїми характеристиками. Але дизайнерка інтер'єру уточнила, що багато сучасних матеріалів адаптовані під теплу підлогу.

Важливо витримувати температуру не вище рекомендованої для даного покриття і вибирати, наприклад, варіанти ламінату з маркуванням, яке позначає, що можна його використовувати на теплу підлогу,
– пояснила Морозова.

  1. У багатьох міських квартирах установка водяної підлоги заборонена. У квартирах краще використовувати електричні теплі підлоги.
  2. Тепла підлога з правильною теплоізоляцією підвищує ефективність опалення на 40 відсотків.
  3. Теплу підлогу під паркет встановлювати недоцільно: від нагрівання матеріал покриття буде псуватися.

І наостанок цікавий історичний факт. Теплу підлогу винайшли римляни для своїх бань і будинків. Вони піднімали підлогу на 60 сантиметрів над рівнем землі, все це тримало безліч колон. Цей простір заповнювали теплим повітрям і димом, і таким чином обігрівали підлогу,
– резюмувала Морозова.