Кожен забудовник працює за власним алгоритмом дій. У Корпорації Нерухомості РІЕЛ, приміром, передбачена зручна для інвесторів практика створення ОСББ, завдяки якій усі власники беруть безпосередню участь і контролюють головні організаційні процеси налагодження життєдіяльності будинку.
Читайте також Комунікації як частина відбудови: КН РІЕЛ про досвід фіксації пошкоджень у столичному ЖК
До того ж девелопер пропонує оптимальні рішення для подальшої економії на опаленні. Як це відбувається – далі.
Під'єднання зовнішніх мереж: особливості й етапи процесу
Підключення інженерних мереж відбувається на стадіях введення будинку в експлуатацію та погодження проєктної документації з компетентними органами. Після цього забудовники укладають договори про приєднання будинку до кожної з інженерних мереж.
ЖК "Львівська площа" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ
За підключення й обслуговування мереж відповідають територіальні відділи відповідних підприємств. Проте в процесі підготовки до підключення інженерної мережі треба ще відвідати низку відділів і департаментів. Наприклад, якщо потрібно під'єднати до мережі водопостачання та водовідведення, то, крім водоканалу, слід пройти регіональне відділення водних ресурсів, управління екологічного нагляду, департамент експлуатації водопровідного господарства, каналізаційного господарства, управління контролю водопостачання та водовідведення тощо.
Формування тарифів у новобудовах
Переважно обслуговуванням будинку займається експлуатаційна компанія, яку вибирають власники будинку. До цих послуг входять:
- робота коменданта,
- прибирання будинку та прибудинкової території,
- контроль, підтримка та ремонт будинкових мереж,
- вивезення побутового сміття тощо.
До теми Вільних помешкань лишилось небагато, – девелопер про житло, яке розмітатимуть після перемоги
Тариф на обслуговування розраховується з 1 квадратного метра площі, а тому кінцева плата для кожного окремого власника залежить від загальної площі нерухомості, якою він володіє.
З нашого досвіду, вартість у період масового проведення ремонтів не перевищує + /- 10 гривень за 1 квадратний метр. А далі власники нерухомості можуть змінювати компанії з обслуговування будинку та перелік послуг, який вони надають, і, відповідно, змінюватиметься й вартість послуг для кожного власника окремо. Незмінною залишатиметься схема розрахунку плати,
– розповіли у КН РІЕЛ.
ЖК "Підзамче. Брама" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Що ж стосується обліку води, електроенергії, газу й опалення в новобудові, то він відбувається згідно з показниками лічильників, встановлених у кожному окремому приміщенні. Для комерційних застосовуються встановлені державою комерційні тарифи розрахунку на 1 квадратний метр, для власників квартир – тарифи нижчі.
Яка система опалення новобудови допоможе зекономити на комуналці
Економія на комунальних послугах у квартирах з автономним опаленням, порівняно з квартирами аналогічної площі, опалюваними від магістральних мереж, може відрізнятися на половину і більше. Це пов’язано з тим, що не треба оплачувати тепловтрати, вартість транспортування теплоносія, не потрібні витрати на утримання та ремонт зношених магістральних мереж тощо. До того ж і сам розрахунок плати за опалення та гарячу воду стає прозорим і зрозумілим для споживача.
Оснащення будинку даховою котельнею – сучасний і загальноприйнятий у світі спосіб забезпечення будинків теплом. Для України – дещо новий, проте ефективний. Це не лише можливість заощадити на опаленні та гарячому водопостачанні, дахові котельні мають цілу низку переваг. Одна з основних – відсутність обмежень щодо виду використовуваного палива,
– наголошують у КН РІЕЛ.
Тому в більшості випадків на дахах новобудов девелопера можна побачити газові котли – економічні, ефективні, зручні в експлуатації. Серед плюсів варто виокремити:
- простий монтаж димовідводів,
- зручну систему вентиляції,
- легкість в експлуатації,
- автоматичність – опалювальний котел запускається самостійно, коли температура в приміщеннях сягає встановленого мінімуму.
ЖК "Ярославенка" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Ми, у КН РІЕЛ, віддаємо перевагу саме газовим даховим котельням. А от закупівлею газу для дахової котельні займається ОСББ,
– пояснює девелопер.
Це рішення пояснюють тим, що чим швидше укладаються угоди з постачальником газу, тим економнішою виходить вартість опалення для мешканців будинку. А це – неймовірно важливо у цей складний для країни період.
Тож, купуючи житло у новобудовах, зверніть увагу, як налагоджений процес під’єднання будинку до зовнішніх мереж у тій чи іншій компанії. Та пам'ятайте, що уважність девелопера в цьому питанні допоможе вам уникнути проблем у майбутньому та знизить витрати за комунальні послуги.