З якими труднощами можуть зіткнутися покупці житла у старому будинку, розповіла дизайнерка інтер'єру olgahome_design в Instagram.

Цікаво Як зробити ремонт у квартирі правильно: названо важливий момент

Що приховує вторинне житло? У віконці питання-відповідь мені періодично ставлять запитання: "Можливо, краще вторинка?", "У вторинці дешевший ремонт?" і т. д., – зазначила Ольга.

Вона назвала технічні нюанси вторинки, які складно побачити при покупці.

  • Нерівна стяжка і стіни. Потрібно враховувати, що вирівнювання коштує недешево і потягне додаткові витрати на будівельні роботи та матеріали.
  • Дверні прорізи у старих квартирах можуть бути різної висоти. У такій ситуації доведеться зробити двері під замовлення, що виллється у солідну суму, або ж потрібно вирівнювати отвір.
  • Заміна вікон / комунікацій / радіаторів. Якщо в квартирі встановлені якісні радіатори, які ви не хочете змінювати, їх все одно доведеться знімати, щоб штукатурити стіну за ними. Вікна також краще замінити на етапі ремонту.
  • Стара сантехніка. Її краще замінити відразу, оскільки труби в деяких місцях можуть бути непридатні до використання.

Вибираючи вторинку, необхідно зважити всі за і проти / Фото pikabu

Читайте Чому ремонт у квартирі краще робити влітку: 5 причин

Є особливості не тільки щодо внутрішніх робіт, але ще і в навколишньому середовищі. Наші міста спроєктовані таким чином, що спальні райони відокремлені від робочих просторів. Відповідно, коли всі йдуть на роботу в один час, райони стоять напівпорожніми і це небезпечно. Тому величезний плюс, коли житловий комплекс інтегрований у міське середовище, – пояснила дизайнерка інтер'єру.

  • Небезпека незаконного перепланування. Досить часто у старих будинках хтось вже об'єднав санвузол або демонтував стіну. Це може бути небезпечно.

У вторинки є і плюси – найчастіше такі будинки знаходяться біля парків, метро та іншої інфраструктури.