Вторинне житло: названі підводні камені і можливі проблеми
Кожен, хто вирішив придбати квартиру, постає перед вибором – взяти вторинку чи новобудову.
З якими труднощами можуть зіткнутися покупці житла у старому будинку, розповіла дизайнерка інтер'єру olgahome_design в Instagram.
Цікаво Як зробити ремонт у квартирі правильно: названо важливий момент
Що приховує вторинне житло? У віконці питання-відповідь мені періодично ставлять запитання: "Можливо, краще вторинка?", "У вторинці дешевший ремонт?" і т. д., – зазначила Ольга.
Вона назвала технічні нюанси вторинки, які складно побачити при покупці.
- Нерівна стяжка і стіни. Потрібно враховувати, що вирівнювання коштує недешево і потягне додаткові витрати на будівельні роботи та матеріали.
- Дверні прорізи у старих квартирах можуть бути різної висоти. У такій ситуації доведеться зробити двері під замовлення, що виллється у солідну суму, або ж потрібно вирівнювати отвір.
- Заміна вікон / комунікацій / радіаторів. Якщо в квартирі встановлені якісні радіатори, які ви не хочете змінювати, їх все одно доведеться знімати, щоб штукатурити стіну за ними. Вікна також краще замінити на етапі ремонту.
- Стара сантехніка. Її краще замінити відразу, оскільки труби в деяких місцях можуть бути непридатні до використання.
Вибираючи вторинку, необхідно зважити всі за і проти / Фото pikabu
Читайте Чому ремонт у квартирі краще робити влітку: 5 причин
Є особливості не тільки щодо внутрішніх робіт, але ще і в навколишньому середовищі. Наші міста спроєктовані таким чином, що спальні райони відокремлені від робочих просторів. Відповідно, коли всі йдуть на роботу в один час, райони стоять напівпорожніми і це небезпечно. Тому величезний плюс, коли житловий комплекс інтегрований у міське середовище, – пояснила дизайнерка інтер'єру.
- Небезпека незаконного перепланування. Досить часто у старих будинках хтось вже об'єднав санвузол або демонтував стіну. Це може бути небезпечно.
У вторинки є і плюси – найчастіше такі будинки знаходяться біля парків, метро та іншої інфраструктури.