Вибираючи меблі для маленької кухні, необхідно врахувати кілька нюансів, розповідає 24 канал.

Читайте Поширені помилки під час ремонту кухні

Планування

Оптимальними варіантами для невеликих приміщень вважаються кутова або пряма кухні.

Кутова

Також може називатися Г-образної або L-образної. Цей варіант підійде для квадратних і прямокутних кімнат.

Пряма (лінійна)

Підходить навіть для самого маленького простору. Мінус – не дуже містка.

Верхні шафи

Щоб розширити корисний простір, можна замовити верхні шафи висотою 900-950 мм замість стандартних 700-720 мм. Також можна зробити їх до стелі – це актуально, модно і головне – практично і функціонально. Крім того, можна зробити підйомні фасади замість – вони дозволять заощадити місце.

Верхні шафи можна зробити до стелі / mydizajn​

Цікаво Як правильно підібрати колір кухні: головні чинники

Тумби

Створюючи невеликий гарнітур, одна з основних задач – зробити так, щоб весь вміст нижніх тумб було доступно. Для цього є кілька шляхів:

  • ящики замість дверей. Це не лише зручно, але й практично.
  • вузькі висувні шафи (карго). Відмінний девайс для тих, хто часто готує. Так можна не тільки вдало використовувати вузьку нішу, але і розмістити все необхідне для готування під рукою.

Карго стане в нагоді тим, хто часто готує / Фото cian

Фасади

Мабуть, один з найбільш найважливіших нюансів у випадку з маленькою кухнею. Ретельно продумайте колір і матеріал фасадів, адже від цього залежить загальний вигляд приміщення. Рекомендується підбирати гладкі і лаконічні дизайни, без зайвих деталей. Це дозволить візуально розширити простір. Як матеріал можна вибрати що-завгодно – МДФ, емаль, пластик, акрил, плівкове покриття – все залежить від ваших особистих переваг і допустимого бюджету.

Ручки для кухні

Найоптимальніший варіант – кухня з доводчиками і без ручок. Однак якщо ви вирішили, що ручки потрібні, віддайте перевагу лаконічній фурнітурі, без вишукувань. Також важливий розмір – великі меблеві ручки візуально збільшують фасади. Тому краще відмовитися від такого варіанту.

Якщо є можливість, краще відмовитися від ручок на кухні / Фото mebshop