Детальніше про послуги та їх переваги, зокрема для жителів Львівщини, йшлося в межах спільного брифінгу заступника Міністра юстиції з питань цифрового розвитку Сергія Орлова та заступника начальника Львівської ОВА Олександра Кулепіна.

Читайте також Як відновлюють новобудови, що постраждали внаслідок ракетних обстрілів: досвід КН РІЕЛ

Послуга Державної реєстрації прав на нерухоме майно через "Дію" доступна на Львівщині

На Львівщині запрацювала онлайн-послуга реєстрації прав на нерухоме майно через портал державних послуг "Дія". Наразі послуга працює в тестовому режимі.

Мешканці Львівщини зможуть подати заявку та відскановану копію документів до реєстратора онлайн. Реєстратор самостійно робить запит до БТІ, отримує відповідь і приймає рішення про проведення державної реєстрації.

Жителям Львівщини це дає змогу захистити право власності на своє майно від шахраїв. Тепер ви через "Дію" скануєте документ, подаєте заявку, потрапляєте в реєстр і ваше право власності стає захищеним,
– сказав Олександр Кулепін.

Він додав, що на тижні вже почали надходити перші заявки від жителів області та попередив: поки функція працює у тестовому режимі, можливі технічні несправності.

До теми Як купити житло дистанційно: відомий український девелопер розповів про зручний спосіб

Доступна іпотека під 3% в Дії

З жовтня в Україні стартувала державна пільгова іпотека "є Оселя". Програма є продовженням попередньої державної ініціативи "Доступна іпотека 7%". Скористатись пільговою ставкою можуть:

  • військові,
  • правоохоронці,
  • медичні працівники,
  • працівники освіти.

Як розповів портал ЛУН, площа придбаної квартири має бути не більше 52,5 метрів квадратних на одну людину та по +21 метрів квадратних на кожного члена родини. Також є обмеження по вартості квадратного метра і максимальній сумі кредиту.

  • Так, для людини без сім’ї у Києві вартість квадратного метра має бути не більше 46,7 тисячі гривень, а максимальна сума кредиту – до 2,45 мільйона гривень.
  • Для Львова гранична вартість метру 39,8 тисячі гривень, сума кредиту при цьому – 2,09 мільйона гривень.
  • Для Одеси – 38,3 тисячі гривень та 2,01 мільйона гривень відповідно.